מקום/ שדות חיטה וסיפורי התנ"ך (3)

נזמין אתכם לראות מגובה רב שדות חיטה לאחר קציר, וגם נפגיש אתכם עם סיפור מקראי שהתרחש באותו מקום. אל תשכחו קצת גבינות, יין ולחם ריחני, ויש לכם אחלה חג שבועות, עם הרבה חיטה וקצת מסיפורי התנ"ך
תל צפית/ פלשתים עליך

תל צפית מתרומם סמוך לנחל האלה, בראש התל נמצא קבר מוסלמי עתיק. המקום באחריות רשות הטבע והגנים, שביל נאה מטפס עד הפסגה לתצפית על האזור. מקובל לזהות כאן את גת הפלישתית. גת היתה המרכז חשוב לפלשתים לצד תל לכיש ותל גזר. לצד ההצלחות והעצמאות באחרית ימיה נחלה גת תבוסה קשה, והיתה לחלק ממלכות יהודה עד שנמוגה בין דפי ההיסטוריה. כיום התל צופה על 'דרך החיטה', דרך ארוכה שנמתחת מכאן בין שדות חיטה, רובם קצורים ואחרים נקצרים בימים אלה, דרך העפר (בדרך כלל טובה לכל רכב) דרך נמתחת לאורך כעשרים ק"מ עד קיבוץ בית ניר. למרגלות התל יער חרובית, מאפשר גישה נוחה גם לנכים עם שלל מתקנים שמיועדים גם עבורם. שדות החיטה כאן נמתחים מסביב וכדאי לטייל גם בדרך החיטה. תל צפית אתר מסודר, יש שלטי הסבר על המקום ותפקידו. (הכניסה ללא תשלום).


איך מגיעים: המקום נמצא ממערב לקיבוץ כפר מנחם. עדיף את הדרך הכפרית המתחילה בכביש 38 צומת עזקה פונים מערבה לכביש 383, אחרי גפן פונים דרומה ליער חרובית ותל צפית.

19 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול