מקום/ שדות חיטה וסיפורי התנ"ך

עודכן: 20 במאי 2021

אם לא הוזמנתם לחגיגת ביכורים ובכל זאת אתם רוצים קשר לחג, נזמין אתכם לראות מגבוה את שדות החיטה הקצורה, וגם נפגיש אתכם עם סיפור מקראי שהתרחש באותו מקום. אל תשכחו קצת גבינות ויין לחם ריחני ויש לכם אחלה חג שבועות עם דילוג על הבאת ביכורים משעממת


הרי גלבוע/ על כתף שאול

אחת הדרכים היפות באזור מהלכת על ראש הגלבוע. כמעט 18 ק"מ של נסיעה, משני הצדדים נפרסים שדות, חלקם שדות חיטה, כתמים חומים של שדות שנחרשו ואת הכתמים מתחילים למלא את שדות של החמניות. אחד המקומות היפים בגלבוע מוקדש לשאול המלך, ההר נראה ככתף חסונה המשתפלת אל עמק חרוד והכתף החסונה נקראת כתף שאול. נקודה יפה של תצפית על עמק חרוד ועמק בית שאן, על בריכות הדגים התכולות ועל הרי מואב. כאן אפשר להיזכר במלחמתו של שאול בפלישתים, וגם על מותו העצוב בגלבוע, (כפי שמתואר בשמואל א'). מנקודת התצפית יש שביל מעגלי שהולך מעל המצוק, מעל הנוף המדהים שנקרא 'שביל התנ"ך'. טיול לא ארוך שממנו נחשפים לנופים מדהימים.

איך מגיעים: על כביש 675 בין צומת יזרעאל וצומת נבות, יש פניה ימינה לכביש 667 שמטפס על הגלבוע. כתף שאול נמצאת בדרך, חוזרים אל חכביש 667 ויורדים במעלה גלבוע, עד סמוך לבית אלפא.

29 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול