מקום/ מימינך - הכנרת

על מצוקי האון, במזרח הכנרת מתפתלת טיילת יפיפייה, אם מגיעים לקראת השקיעה מגלים את משחקי הצבעים בין העננים ומי הכנרת


קצת אווירה: ואז הגיעו שני עננים, ליטפו את קצות הרי כנען, וגלשו במורדות התלולים אל עבר הכנרת. עננים גדולים, מפותחים, ככדור צמר גפן ריחפו לעבר הימה. שהתייצבו מעל המים השתקף מראם כאיים של לובן, הצפים על חלקת המים התכולה. לצופה עשיר הדמיון נדמה כשושן לבן צחור המשייט במי הכנרת. רק שני עננים המתמוגגים מדמותם המשתקפת סירבו לנוע הלאה, להמשיך כמו כולם מזרחה, לנשק את הרי גולן. לפתע, התגנב סומק השקיעה אל תחתית הענן, לאט לאט פשט האודם הזהוב ועתה ההשתקפות במי הכנרת נגלתה כפרח מופלא, אדום במרכזו וסביבו לבן, אחרי ההתפעלות הנרקיסיסית ממראם המשיכו שני עננים, מזרחה ואט וירדה החשיכה, כמו סיום של מערכה בסרט.
סיפור המקום: יופי הזה בכל יום משתנה, כהצגה בכורה חדשה בכל יום. את היופי הזה תוכלו לראות מנקודת תצפית מעל הכנרת, בדרום רמת הגולן. שביל מקסים נסלל בין מצפה לשלום, בכפר חרוב ומבוא חמה. אורך השביל כ-2.5 ק"מ, הוא מתפתל על קצה מצוקי האון, מימין נפרס הנוף המשכר של הכנרת. השביל סלול ומתאים גם לטיול עם עגלות ילדים וגם עם כסאות גלגלים. לאורכו פזורות פינות נאות לישיבה מול הנוף, בצלם של עצי זית, שיזף מאובק ואיקליפטוסים. לצד השביל תאורה זעירה ששולחת את אורה לשביל בלילה ולא מתערבת בהפרעה לנוף. מצוקי האון מתנשאים לגובה של כ-500 מ' מעל הכנרת, סלעי בזלת גדולים, נופלים באחת במתלול של כ-100 מ', נעצרים במרפסת של שמורת סוסיתא, שם נמתחים שבילים, עצי תאנה, איקליפטוס, שיחי צבר דוקרני ומעינות קטנים. אחר שוב נופל המצוק בתלילות ומסתיים בשורות המטעים שמוליכות עד לכנרת. מכאן הכנרת נראית יפה מתמיד. על חופה מצטיירים ריבועים זעירים, בתי קיבוץ עין גב הטבולים בצמחיה ירוקה. לשון יבשה חודרת לימה כדי לגונן על הנמל הקטן של עין גב. מדרום נפרסת הכנרת בקשת גדולה וישובי עמק הירדן סוגרים עליה במטעי תמרים צפופים. ומעל כל היופי הזה, שמים ועננים שעורכים, רק עבורכם, מופע מרתק של יופי לקראת ערב.

הדרך למקום: כביש 98 מוליך מצומת צמח (דרום הכנרת), מזרחה לצומת מבוא חמה. מטפסים בעליות, אחרי מבוא חמה, פניה שמאלה אל מצפה לשלום. משאירים את הרכב בחניה ופונים דרומה, בתחילה שביל עפר שהופך לשביל סלול על שפת המצוק.


ועוד משהו: מצפה לשלום, אחת הנקודות ממנה אפשר לראות את מלוא יופייה של הכנרת. ללא תשלום.

משהו נעים: צמוד למצפה לשלום אתר הבקתות של כפר חרוב על קו המצוק. צפונה משם, בירכות הפינוק של "רוח על המים". שלוש בריכות חמימות, האחת מי ים המלח חמים, השנייה מי גשמים חמימים, השלישית מים מתוקים. עם מטפלות לטיפול מעודן במים. שעתיים וחצי עם יין ופינוקים מול הנוף. במקום גם חדרי אירוח יפים על קו המצוק. "רוח על המים" 04-6761767. בתשלום.

24 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול