חו״ל/ יוון עכשיו (3)

מה נפלא בנאאפליו?


״נאאפליו? לא, אומרים נאפ-פלי-או, לא סתם, למילה יש גם ניגון״, ואמנם, אנו לנו בעברית משלימים את המנגינה, אצלנו נשמע המילה כמו - נפלאה. נכון העיירה המתוקה באמת נפלאה, לא רק בימי הקיץ המיוזעים אלא דווקא עכשיו, בחורף.

נאפפליו נמצאת במרחק של 12 ק״מ, דרומית מזרחית לעיר האפורה והמשמימה ארגוס. נאפפליו נחשבת כאחת הערים היפות ביוון, ואמנם התואר מגיע לה, עיר קסומה שמאז התקופה העתיקה שימשה כנמל חשוב, המיקום שלה במפרץ נוח ורגוע והביא כובשים רבים לחופיה. להגנת נבנו בתקופות הקדומות שלושה מבצרים, הגדול והחשוב וגם המרשים ביותר מבצר פאלמידי שנח על ראש הר עם מצוקי סלע תלולים בגובה של כ-250 מ׳ מעל העיר. אם נפל עליכם יום בהיר ושמשי תמהרו לעלות למבצר, כביש מסודר היטב עולה מחלקה הדרומי של העיירה, אם במקרה יום מעונן, ללא גשם גם שווה לעלות, מראות העננים המשחקים בשמים והנוף הציורי למטה יענקו לכם חוויה מופלאה.


הנמל נח ממש מול העיר העתיקה, לצד אוניות גדולות עוגנות גם כמה יאכטות יפות מפרש, אפשר לטייל על קו המים לראות את הספינות ולהרחיק בהליכה עד המגדלור בקצה הצפון מערבי של המזח. משם יש תצפית יפה אל האי הקטן, בורצי, עליו יש מבנה חמור סבר ששימש פעם כבית סוהר. המשך הטיילת דרומה במערב העיר סובבת את חומת המבצר, קירות מצוק סלע תלולים מטפסים עד למבצר ולכנסייה מרשימה ומשמשים גם כמקום טיפוס אתגרי לחובבי הטיפוס. לצד ההר הסלעי יש טיילת יפיפיה, כ4 ק״מ אורכה שנושקת לגלי הים, החלק הדרום מערבי של הטיילת מתנאה בעצי אורן ענקיים שגולשים עד גלי הים.
קשה בעיר כזאת לוותר על הקסם המיוחד של הסימטאות, יש בהן המון חנויות מקסימות, בתי קפה מסעדות, הסימטאות מרוצפות ומסודרות ונקיות, בימים אלה מקושטות לקראת חג המולד. גם החנויות מקושטות בתי הקפה והמסעדות מארחות בעיקר מקומיים, האוכל מצויין. אבל המופע הנפלא של החורף מעניקים לנו ביד רחבה השמיים, מופע העננים מעל הים מרהיב, מופע נפלא של שקיעת השמש מרעיד כל מיתר רומנטי בלב.

חובבי כלי נשק יכולים להגיע למוזיאון הצבאי ששם מוצגים כלי נשק ממלחמת העולם הראשונה והשניה, סיפור הקרבות סביב נאאפליו. (דמי כניסה 4 יורו) חובבי העתיקות יכולים להגיע למוזיאון האכיאולוגי שנמצא בבנין מהמאה ה-18 ושם אוסף כלי חרס מהתקופה הניאוליתית וחליפת שריון ארד מהתקפה המיקנית.וכמובן למוזיאון העממי בו אפשר ללמוד על טכניקות עתיקות לייצור טקסטיל ותלבושות עממיות. ביקור יוון עכשיו (כשעתיים נסיעה מאתונה).19 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול