חו״ל/ יוון עכשיו


השיזפון של הקיץ האחרון ביוון כמעט חלף? גם עכשיו יוון כיפית, עם מראות חורף משגעים, אין תיירים, הכל פתוח ומזמין, גם המחירים. יוון עכשיו


העיירה הקטנה מילי (Milli), נמצאת כ-13 ק״מ ממערב לנאאפליו, בפלפונז, צומת דרכים שממנה יורדים לדרום הפלפונז, ללאונידיו ודרומה משם. עיירה זעירה עם רחוב אחד ראשי, חוף ים משגע, טיילת קטנה שמסתיימת במעגן קטן לדייגים מקומיים, בקצה המזח מגדלור קטן שמסמן את הכנסיה למעגן. זה המקום ששכרתי בו חדר עם חלון גדול לים. ואני כמובן, לא יכול לשבת במקום מבלי לחקור את סביבתו. עם בוקר רגע לפני הגשם מסתער על הכפרון יצאתי להלך על הטיילת. לשמוע את הגלים הרכים המתרפקים אל חלוקי החוף, רחש נעים שמוסיף בריאות נפשית לכל אדם. בקצה הטיילת ראיתי שביל בטון פשוט וחלוקי נחל מוטבעים בו, השביל מתעקל ומלווה את קו חוף הים, הגלים הקטנים מבקשים לגעת בו. השביל הפך לשביל רחב יותר, מרצפות חומות והוא מתעקל ימינה. הליכה של שלווה מול מרחבים ים של מפרץ נאאפליו.

אד קל על הים מדמה מפריד בין הים למראות העיר נאאפליו, וזו נראית מצידו השני של המפרץ כאילו צפה באוויר. סירה דייג צולחת את הערפל הקל וגם היא כאילו היא מרחפת באוויר ולא שטה על פני המים. לצד השביל צמחי קנה רבים וצפופים בניהם מחוללות בציוצים עליזים ציפורי צמחי הקנה הזעירות שנראה משחקות מחבואים של בוקר. כמה שחפים עייפים נחים על גושי סלע במים. בתום השביל הגעתי לנחל זעיר, מימיו הצלולים זורמים לים, מעליו גשר עץ ישן. שעולים על הגשר מתגלה אגמון קטן, מתוכו מזדקרים צמחי מים וכמה ברווזים משייטים להנאתם באגמון. מי האגמון מתלכדים מתחת לגשר וזורמים במפל קטן אל גלי הים. בתוך הים שרידים כבדים של חומת אבן שנפלה לים והגלים עוטפים אותה בלחישה. אחרי שעוברים את הגשר, בגדה השניה מבנה אבן עתיק, עגול. לפניו עיגול ענק מבטון שהקיפו כ-15מ׳ ועוביו כחצי מ׳, במרכזו אקליפטוס ערום מעלים וענפים, שהלכתי על עיגול האבן ראיתי שחצובים בו ספרות, יתכן וזה שעון שמש עם העץ מרכזו?

רחשי המים במפל הקטן, רחש הגלים הרכים בחלוקי הנחל ומרחבי הים שעליהם נח האד הקל השאירו אותי לשבת על שרידי החומה הגדול שאני מוקף בים. גדודי העננים שהילכו על הים רמזו לי שעוד מעט לא יחזיקו מעמד וינחיתו עלי קילוחי גשם ולכן התקפלתי אל בית הקפה הקטן לקפה רייחני ומשהו טעים לבוקר (3.5 אירו).

כאן חזרה אלי השלווה שליוותה אותי לפני שנים בסיני, (שעוד הייתה בידינו). יוון עכשיו, בחורף, לילה בדירה להשכרה 28 אירו, הנוף והשקט כלולים.51 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול