הפוגה/ מקום בדרך

עונת הטיולים החלה, משפחות רבות עושות דרכן בסופי שבוע ממרכז הארץ וצפונה (או הפוך), הפעם מקום חמוד לעצירה בדרך, פינה פורחת ומוצלת, יש שם גם נחלון קטן


הרכב שנסענו איתו: יונדאי טוסון 2.0 ליטר 2019.


כידוע נסיעה ארוכה מתישה את הילדים, הם זקוקים להפסקה כדי לאכול משהו, שירותים, וגם רצוי מעט משחקים. לכן כדאי לתכן את הטיול ולשלב בדרך מקומות בהן אפשר לעצור, פינת חמד הסמוכה למסלול שלכם, מוצלת עם שולחנות אוכל, ואם יש נחלון קטן ומסלול הליכה של כמה דקות זה נשמע אחלה מקום.

אז מצאנו מקום כזה בדרך מהמרכז לצפון (או הפוך כמובן), הפעם ניקח לפינה קסומה שנמצאת בכביש העולה לזיכרון יעקב ממזרח, שם ממתין לכם חניון חמוד טובל בסבך של עצים מצלים, מדרגות גדולות בסלע, מסלול הליכה קצר עם מדרגות מאבן ואפילו נחלון זעיר שבימים אלה זורם לו בנחת, בימי החורף הקרובים יגביר את זרימתו.

חניון נחל זכרונה, נח לצד כביש 652 הכביש המתפצל מכביש 70, בצומת שפייה ומטפס בעיקולים חדים לזיכרון יעקב. חניון נחל זכרונה נמצא מצידו המזרחי של הכביש, כניסה מסודרת לרחבת כורכר גדולה, עוברים גשר גדול תחתיו מזרזפים מים צלולים. בחניון כמה ספסלי ישיבה תחת עצי זית גדולים, סבך של שיחים צפופים חותם את צפון החניון בצמחיה סבוכה של פטל מרושע. בערוץ הנחל צומחים כמה צמחי עב קנה שנעים בעדינות עם גזעם הארוך והגמיש ומניעים את ׳המברשת׳ הפורחת בקצהו של הצמח. בחלק הדרומי של פינת החמד, מדרגות אבן מסודרות העולות לחלק העליון, הדרומי של החניון, שם ממתינים לכם סבך של עצים חסונים: ער אציל, סבך של אלון מצוי, עצים שובבים שממתינים לנערה עם שיער ארוך כדי ללכוד את שערה בענפיהם, גם אלה א״י שתפתיע בעוד זמן קצר בצבעי השלכת האדומים של עליה לפני שינשרו, חורש קטן של עצי אורן ואם אני זוכר נכון גם שניים שלושה ברושים. מי שהתעייף מהאוכל מוזמן לטפס בשביל דרומה, זהו מסלול הקיפי קצר שמטפס לשביל מעל החניון, מי שמרים את מבטו יכול לראות למעלה את קצה של בתי זיכרון יעקב, השביל מוליך אל עץ דקל ענק, לצידו תותח מתנייע, תזכורות צנועה לחיל התותחנים שאומץ על ידי תושבי זיכרון יעקב. (במרכז המושבה אנדרטה גדולה לחיל התותחנים). המסלול מסתיים במדרגות אבן שיורדות חזרה לחניון.
בנחל זכרונה זורמים מים צלולים, (נדיר בארצנו) הנחל מתחיל אי שם בסבך הצמחייה עושה את דרכו בתעלה מקורה בכניסה לחניון, ממשיך בדרכו חוצה את החניון לאורכו ונעלם בסבך צמחי הפטל. בדרך כלל בחורפים גשומים המים שוצפים כאן בסערה.
הרכב שנסענו איתו: כאמור הרכב שליווה אותנו באותו מסלול טיול הוא: יונדאי טוסון 2.0 ל'. זהו רכב משפחתי קומפקטי, רכב שזוכה להצלחה רבה במכירות בארץ, רכב מודרני עם מערכות בטיחות מתקדמות, איבזור עשיר, נוח לנהיגה. זהו הדור השלישי של הטוסון, הדגמים לאחר מתיחת הפנים הגיעו אלינו בקצה 2018 לאחרונה בסוף שנת 2018.

דעת הנוסעים: הישיבה מאחור מאוד נוחה, יש מקום מרווח לרגליים, יושבים גבוה ורואים היטב דרך החלונות, יש מקום רב לציוד בתא המטען, גם אופניים של הילדים נכנסים בקלות. פתיחת דלת תא המטען קלה נוחה ושקטה. הכניסה למושב האחורי נוחה, במהלך הנסיעה שקט נעים בחלל תא הנוסעים. הילדים: כיף המון מרווח, אפשר לשחק בין שלושה אחים במשחק, שמור מרחק, או אל תיגע בי.


דעת הנהגת: הרכב גבוה, נוח מאוד לנהוג, גם הכניסה לחניה פחות מפחידה בעזרת המצלמה ומערכת ההתראות. ההתמצאות בכל המערכות די מורכבות לנהג, מסתבר שהן מורכבות ומתוחכמות אך אפשר ללמוד אותן בקלות יחסית, אפילו לי.

הנהיגה שלי: נהגתי כמה שעות ברציפות ברכב ולא הרגשתי עייפות, המערכות נוחות, כמעט כל מה שצריך נמצא על גלגל ההגה, הישיבה גבוהה ונוחה.
איך מגיעים לחניון: הכניסה למקום בפיצול כביש 70, צומת שפייה, פונים דרומה לכביש מפותל 652 שמטפס לזיכרון יעקב, בלב העליה (כשלושה ק״מ) ממזרח לכביש הכניסה לחניון, אין שילוט אך רואים היטב את הכניסה, אפשר לחצות את הכביש (בזהירות) ולהיכנס לחניון.


טיפ לאוהבי משחקים: בהמשך כביש 652 הוקם פארק גדול של זיכרון יעקב, פארק מושקע, עם מזרקות, משטחי גומי, משחקים רבים, ללא תשלום.


טיפ רכבי שטח: בהמשך הכביש יש פניה מזרחה לדרך (סימון כחול) שנכנסת לתוך יערות הר חורשן, יש כמה מסלולי נסיעה בשטח מסומנים (אדום) שמורת הר חורשן יעד מאוד אהוב על נהגי רכבי השטח.


טיפ לחובבי התצפיות: אחת התצפיות היפות ממרום זיכרון יעקב, תצפית לזכרו של חייל צה״ל, חייל בודד יעקב (ז׳לקו) מרוויצה. מנדוקת התצפית יש תצפית יפה מערבה אל בריכות הדגים והים, וגם צפונה למורדות הכרמל.

70 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול