הפוגה/ מקום בדרך

עונת הטיולים החלה, משפחות רבות עושות דרכן בסופי שבוע ממרכז הארץ וצפונה (או הפוך), הפעם מקום חמוד לעצירה בדרך, פינה פורחת ומוצלת, יש שם גם נחלון קטן


הרכב שנסענו איתו: יונדאי טוסון 2.0 ליטר 2019.


כידוע נסיעה ארוכה מתישה את הילדים, הם זקוקים להפסקה כדי לאכול משהו, שירותים, וגם רצוי מעט משחקים. לכן כדאי לתכן את הטיול ולשלב בדרך מקומות בהן אפשר לעצור, פינת חמד הסמוכה למסלול שלכם, מוצלת עם שולחנות אוכל, ואם יש נחלון קטן ומסלול הליכה של כמה דקות זה נשמע אחלה מקום.

אז מצאנו מקום כזה בדרך מהמרכז לצפון (או הפוך כמובן), הפעם ניקח לפינה קסומה שנמצאת בכביש העולה לזיכרון יעקב ממזרח, שם ממתין לכם חניון חמוד טובל בסבך של עצים מצלים, מדרגות גדולות בסלע, מסלול הליכה קצר עם מדרגות מאבן ואפילו נחלון זעיר שבימים אלה זורם לו בנחת, בימי החורף הקרובים יגביר את זרימתו.

חניון נחל זכרונה, נח לצד כביש 652 הכביש המתפצל מכביש 70, בצומת שפייה ומטפס בעיקולים חדים לזיכרון יעקב. חניון נחל זכרונה נמצא מצידו המזרחי של הכביש, כניסה מסודרת לרחבת כורכר גדולה, עוברים גשר גדול תחתיו מזרזפים מים צלולים. בחניון כמה ספסלי ישיבה תחת עצי זית גדולים, סבך של שיחים צפופים חותם את צפון החניון בצמחיה סבוכה של פטל מרושע. בערוץ הנחל צומחים כמה צמחי עב קנה שנעים בעדינות עם גזעם הארוך והגמיש ומניעים את ׳המברשת׳ הפורחת בקצהו של הצמח. בחלק הדרומי של פינת החמד, מדרגות אבן מסודרות העולות לחלק העליון, הדרומי של החניון, שם ממתינים לכם סבך של עצים חסונים: ער אציל, סבך של אלון מצוי, עצים שובבים שממתינים לנערה עם שיער ארוך כדי ללכוד את שערה בענפיהם, גם אלה א״י שתפתיע בעוד זמן קצר בצבעי השלכת האדומים של עליה לפני שינשרו, חורש קטן של עצי אורן ואם אני זוכר נכון גם שניים שלושה ברושים. מי שהתעייף מהאוכל מוזמן לטפס בשביל דרומה, זהו מסלול הקיפי קצר שמטפס לשביל מעל החניון, מי שמרים את מבטו יכול לראות למעלה את קצה של בתי זיכרון יעקב, השביל מוליך אל עץ דקל ענק, לצידו תותח מתנייע, תזכורות צנועה לחיל התותחנים שאומץ על ידי תושבי זיכרון יעקב. (במרכז המושבה אנדרטה גדולה לחיל התותחנים). המסלול מסתיים במדרגות אבן שיורדות חזרה לחניון.