אכזיב/ הבריכה הסודיתמדי בוקר מגיע א. אל שמורת אכזיב, על החוף משאיר את המגבת, פוסע עם הסנדלים עד לבריכה החצובה בריף הארוך. שם קופץ למים הצלולים, אחרי אנחת ההנאה שוחה כמה בריכות, יוצא מהמים צועד על הריף הדוקרני בעזרת סנדליו, מתעטף במגבת ועוזב את החוף. במשך שנים מבקר אותו אדם בבריכה הסודית הנמצאת במרחק קצר מהחוף היפה והמסודר בגן לאומי אכזיב. אמנם הכניסה לאתר בתשלום אבל הבריכה נמצאת בשולי שמורת הטבע,

המקום נמצא במפרץ המקסים שמורת טבע חוף אכזיב. שווה כל שקל. מהמדרגות היורדות לים נגלים שני מפרצים טבעיים של מים בצבעי טורקיז. רצועת החוף צרה וריף טבעי שמגן מפני הגלים. בקצה הצפוני של הגן הלאומי, בריכה חצובה בסלע, פעם הייתה הבריכה וסביבתה חלק מנמל הקדום. גלי הים מסתערים על הריף, גולשים מתונות בסערת קצף לבריכה. אוהבי הצלילה נכנסים עם שנורקל, מסיכה וסנפירים כדי להכיר את העולם מתחת לפני המים, שם הם רואים את שושנת ים שמנופפת זרועות צבעוניות, תמנונים זעירים שנחבאים מתחת לסלע. קיפודי ים שנאחזים בסלעים ושולחים את קוציהם כאזהרה.

העיר אכזיב הקדומה נזכרת בתנ"ך כמקומו של שבט אשר. בתקופות מאוחרת יותר הפיקו הקדמונים את צבע התכלת והארגמן מחלזונות שנמצאו בין סלעי החוף. הנמל הקטן הפך להיות בתקופה העבסית כתחנת משמר ימית, הצלבנים בנו כאן את מצודת 'קסל אימבר' ששרידיה נראים עדין במקום. בסוף המאה ה-13 הוקם במקום כפר ערבי א- זיב. כיום מוחזק המקום ומטופח על ידי רשות הטבע והגנים ונקרא 'גן לאומי אכזיב'. שכנים צמודים לגן "מדינת אכזיב" של אלי אביבי.

איך מגיעים: כ-5 ק"מ מצפון לנהריה, על כביש 4 פונים מערבה למגרש חניה גדול הממתין לכם. הכניסה בתשלום.137 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול