אישיות/ ג'ורג' מלך המעגן

עודכן ב: מאי 20

ג׳ורג׳ הוא מלך, בטוח שהוא מלך. אבל ג׳ורג׳ לא נראה כמו מלך, מראהו דווקא מזכיר סוואר חסון באחד מנמלי יוון, מתנהל לאט, קולו בס צרוד מיין ושמש, אבל אחרי דקות אחדות במחיצתו אתה מבין שמולך מלך, ללא גינוני מלכותתחום המלכות של ג'ורג' קטן, אפילו זעיר, מספר הנתינים בממלכתו משתנה ודל בקושי מאתיים איש תושבים ושייטים מזדמנים, למרות שכל התנאים שמורכבת ממלכה ומלך ג׳ורג׳ מולך על ממלכה ענייה רחוקה מכל ישוב, אמנם לא אף אחד לא משתחווה לו אבל כולם נוהגים בו כמלך.


ואיפה נמצא ג׳ורג׳? ומהי הממלכה שלו? כאן מתחיל סיפורנו. שני איים שכנים באיים הסהרוניים, האחד קאפלוניה, הגדול בקבוצת האיים, לצידו בדל אי, ארוך כבלון מתוח שמישהו חמד לצון ועשה קשר באמצע הבלון ויצר שקע עמוק וצר להחריד במרכזו, כביש צר בקושי עובר שם מחבר את שני צדדיו. האי הזה נקרא - איתקה, או כפי שהיוונים מכנים אותו ׳איתקי׳. איתקה, מוכר כביתו של אודיסאוס מהמיתולוגיה היוונית, באי הזה, כך מספרת המיתולוגיה היוונית ישבה פנלופה היפה, ארגה את בגד הכלולות שלה בהמתנה לאודיסאוס ודחתה את כל מחזריה הרבים שבישרו לה שאודיסאוס לא יחזור. זהו אי שלמרות גדלו הזעיר הסיפורים עליו גדולים מכל אי אחר. בין שני האיים, קאפלוניה ואיתקה יש מיצר ימי צר, רוחבו 2-4 ק״מ, הוא נושא את השם מיצר איתקה. איתקה שוכן ממזרח לאי קאפלוניה וכמעט צמוד לחלקו הצפוני. באי הזעיר הזה גר ג׳ורג׳, לא בעיר הבירה איתקי, אלא בעיירה זעירה ׳אגיס לאוניס׳. בעיירה הקטנה מעגן זעיר, רדוד למדי, ים טורקיז כחול מזמין פנימה כל יאכטה שחולפת באזור, מי מהקפטנים המולכים את היאכטות שאינו זהיר יכול לסיים את טיולו כשהוא מתחפר בחול הלבן של המעגן.
אנו הפלגנו עם היאכטה שלנו במייצר. רוחות עזות של 30 קשר וגלים חביבים ומעצבנים של כשני מטר הביאו אותנו לחפש בדחיפות מעגן מקלט, להמתין עד שתעבור הרוח ופני הים יירגעו. הרוחות העזות גלשו במורד התלול מההר הגבוה מעל העיירה והסעירו אפילו את פני הים במעגן. המגדלור העלוב שבקצה מזח הבטון רמז לנו שכאן בטוח יחסית. עלעול מהיר בספר הסקיפרים, ׳פיילוט בוק׳ גילה שאמנם יש מעגן רדוד, הכניסה אליו קצת קשה אבל אפשרית, עוד סיפר הספר שכנראה נכתב שהים היה רגוע ונינוח שיקבל אתכם בנמל הזעיר ג׳ורג׳, והוא אדם נחמד ומאיר פנים. (כך לשון הספר)