אופנועים/ לא זז הרוורס

המותג האמריקאי המוכר והנוצץ אופנועי 'אינדיאן' הגיעו לארץ, היבואן לובינסקי פתח אולם תצוגה ראשון (מתוך שישה) במתחם החברה בראשון לציון. אגב כל 13 האופנועים שהגיעו בנגלה הראשונה נמכרו


משונה להתחיל מותג אופנועים בכותרת שמדברת על ה'רוורס', (הילוך אחורי,) ובכן, אופנוען אמיתי יודע שאין רוורס באופנוע, (למעט שני דגמים יוקרתיים), אופנוען אמיתי חייב לשקול את דרכו ואת נסיעתו כדי שלא להגיע למצב שיחנה את האופנוע במורד, שממנו באין ברירה הוא חייב לדחוף אותו במעלה (כ-350 ק"ג). ולכן, אופנוען אמיתי לא צריך רוורס. המותג החדש בארץ אופנועי 'אינדיאן' מאמריקה נועד ל'אופנוענים בנשמה' כאלה שמוכנים להניח את הכסף על המותג ולנסוע בכבישים עם המותג המבהיק בנצנוץ הניקלים ואין מי מהנוסעים האחרים בכביש שלא ישלח מבט ארוך אחרי האופנוע.
יאמר לזכות יצרנית האופנועים 'הראלי דוידסון' (יבואן אלבר) שהם היו חלוצי אופנועי המותג שהגיעו לארץ, ומכאן נפרצו הגבולות, היבואנים הבינו שיש מי שמוכן לשלם עבור אופנועים רכיבה נוחים וגדולים והמותג האמריקאי השני שמגיע לארץ אופנועי 'אינדייאן'.


בעיירה הקטנה ספרינגפילד שבמסצ'וסטס (אגב, זו אותה עיירה שדרה בה גם משפחת 'סימפסון' הומר ובני ביתו) התחיל יצור אופנועי אינדייאן בשנת 1901, בחור בשם ג'ורג' הנדי וידידו אוסקר הדסטרום יצרו את האופנוע הראשון, מאז האופנוע הראשון התקדם יצור האופנועים והגיע לשיאים במכירות. במלחמת העולם השנייה המותג אינדייאן התמקד במכירת אופנועים לצבא בעלות הברית. הקונים האזרחים שלא קיבלו מענה לקניית אופנועים זנחו את המותג. אחרי שהמכירות דישדשו בשנת 2011 חברת 'פולריס' קיבלה את השליטה על המותג והמותג התחיל לפרוח ולהיות בן תחרות לאופנועים בעולם.


והתחילו להופיע בשוק אופנועים עם זיהוי וותיק המיוחד ל'אינדיאן', האופנועים מחולקים לשני דגמים עיקריים: ה'סקאוט' הבינוני בגדולו ובנפח המנוע ודגמי הצ'יפ עם המנוע הגדול, מנוע שיודע להסתובב לאט ולתת כוח ומומנט. משך השנים ה'אינדייאן' נשאר נאמן לצורה המקורית שלו, כמובן שהשתפר בהתקדמות המנועים ושלל פינוקים (כולל חימום לדיות) אבל המבנה של האופנוע הבסיסי נשמר ואלה והפכו לסימן היכר. הסימן ההיכר הראשון והמוכר, על הכנף הקדמית פנס עם ראש של אינדיאני, הכיסוי החלקי של הגלגלים שזה עוד סימן היכר, שפע הניקלים, כל בעל אופנוע כזה מחזיק בד מיוחד להבריק אותם, הפנס הקדמי הגדול, כל אלה והג'ק הארוך סימנים מובהקים שלפניכם אופנוע 'אינדייאן' ורוב הסיכויים שמי שחולף לידו חייב לשלוח לפחות מבט ארוך באופנוע.